horso by themepul

Naša mala knjižnica

Projekt Naša mala knjižnica (NMK) je namenjen branju in dvigovanju pismenosti. Na začetku projekta otrokom razdelimo Ustvarjalnike z izvirnimi nalogami na temo izbranih knjig. Skozi vse šolsko leto beremo ter uživamo v zabavnih zgodbah slovenskih in tujih avtorjev, predvsem pa poleg tega poteka še ogromno dodatnih obogatitvenih ustvarjalnih dejavnosti. Naloge, ki jih večinoma sestavijo pisatelji sami, spodbujajo branje in otrokovo kreativnost skozi skupno poustvarjanje v razredu, vsako leto pa mlade bralce čaka tudi kakšno presenečenje (pismo presenečenja, ki ga za otroke napišejo avtorji knjig: medšolska izmenjava literarnega junaka, ki ga izdelajo otroci, literarna detektivska naloga, nagradni natečaj ob zaključku projekta, kviz itd.).

Vodja projekta P. Ucman

Views: 8
Dostopnost