horso by themepul

Športni dan 6. a – Kegljanje

ŠD je potekal v na kegljišču na Vodmatu Kegljaške zveze Slovenije.

V sobi pred kegljiščem, smo se najprej pogovarjali o pravilih, ki veljajo v kegljanju (o stezi, o razporeditvi kegljev, o metih in točkovanju …) ter o razlikah med kegljanjem in bowlingom. Sledil je praktični del ŠD. V začetku tega dela nam je gospa – sodnica pokazala, kako se pravilno keglja (položaj telesa, korake, kako pravilno držati žogo …). Nato smo se razdelili v štiri skupine po pet članov. Vsak član je imel 15 metov na polno, to pomeni, da vedno pridejo vsi keglji nazaj. Kegljanje se točkuje po številu podrtih kegljev. Ena igra traja približno 12 min. Po tekmovanju smo se naučili še čiščenja, to pomeni, da zbijaš keglje dokler vseh ne podreš. Zmagala je skupina, ki je podrla največ kegljev.

Kegljanje je zabaven način druženja s sošolci, prijatelji in tudi resen tekmovalni šport.

Julija, 6.a

Dostopnost