horso by themepul

Ekskurzija v London

Med 18. in 22. januarjem smo izvedli strokovno ekskurzijo v London. Ekskurzije se je udeležilo skupaj 29 osmošolcev in devetošolcev ter dve spremljevalki. Učenci so izkusili različna sredstva prevoza, od letala, avtobusa, dvonadstropnega avtobusa, podzemne železnice in ladjice, seveda pa smo mesto odkrivali tudi peš.

Obiskali smo vse glavne znamenitosti mesta. Pomudili smo se pred Buckinghamsko palačo in si ogledali menjavo straže. Na  trgu Trafalgar square smo občudovali Nelsonov spomenik, v Greenwichu smo stali z eno nogo na vzhodu in drugo na zahodu. V predelu Camden town smo se sprehodili po znameniti tržnici. Povzpeli smo se na najvišjo stavbo v mestu in občudovali London s skoraj 400 m višine. Ogledali smo si muzej Natural history museum, fantastičen musical v West Endu, Lion King, seveda pa ni manjkalo niti nakupovanje na najslavnejši nakupovalni ulici na svetu-Oxford Street. Sprehodili smo se skozi kitajsko četrt, trg kjer se premierno predvajajo najuspešnejši filmi, najpomembneje pa je, da so se otroci urili v veščinah odgovornosti, čuta za druge in samostojnosti.

Erika Golob

Dostopnost