horso by themepul

Tudi letos smo se z učenci udeležili tradicionalnega Zmajevega karnevala v Ljubljani, ki je potekal v soboto, 10. 2. 2024. Skupaj smo, z učenci drugih osnovnih šol in vrtcev, navduševali vesele gledalce, ki so nas spremljali, ko se je povorka vila od Brega do Kongresnega trga. Tam smo zaplesali in se nato posladkali s slastnimi pustnimi krofi.

Petošolci so skupaj z učiteljicami izdelovali pustne kostume in pripravili plesno točko za nastop. Kostume smo izdelovali iz že uporabljenih materialov in se pri tem zelo potrudili. Naša skupinska maska je predstavljala pravljične junake na cvetočem travniku. Prišli smo iz prav posebne dežele, kjer živijo posebni slikarji, ki lahko s čarobno močjo oživijo svoje umetnine in ilustracije iz znanih pravljic. Tako so se živali zbrale na travniku in skupaj zaplesale.

5. a in 5. b razred z učiteljicami Anjo, Cvetko, Nejo in Laro

Dostopnost