horso by themepul

21. 3. 2024 – 7. razred: Tehniški dan; Muzej premogovništva Velenje

Tehniški dan bo v četrtek, 21. 3. 2024.

Program bo trajal predvidoma od 8.00 do 12.00.

Učenci:

  • v jamskem delu muzeja boste doživeli izkušnjo rudarjev, ki so se pred desetletji spuščali 160 metrov globoko pod zemljo, da bi na površje spravili »črno zlato«, ki so ga kopali za potrebe industrije
  • v spremstvu vodičev boste v premogovnik vstopili enako, kot so vanj vstopali rudarji v prejšnjem stoletju: oblekli si boste rudarska oblačila, si nadeli čelado, s sabo boste vzeli rudarsko malico in se po Starem jašku iz leta 1888 spustili 160 m v globino. 

Zbrali se boste pred šolo ob 6.40. Odhod avtobusa je ob 6.50.  

Dežurni učenci pred odhodom v šolski kuhinji vzamete malico.

Predvideni prihod v šolo je med 12.30 in 13.00.

Kosila ta dan ne bo.

Stroške TD boste plačali s položnico.

Učenci potrebujete puščico, trdo podlago za pisanje, primerno obutev.

Šolsko tekmovanje iz znanja matematike bo za učence 7. razredov potekalo po vrnitvi iz Velenja.

Želim vam prijeten TD.                           Marjana Tratnjek Pavc, vodja TD

Dostopnost