horso by themepul

Naravoslovni tabor prvošolcev

V tednu od 4. do 8. marca 2024 so bili prvošolci na naravoslovnem taboru v CŠOD Škorpijon. V tem tednu so spoznali veliko novih vsebin, med katerimi so:

  • priprava bivaka,
  • lokostrelstvo,
  • zgradili smo škratom bivališča,
  • smreka, jelka – poznaš razliko?
  • jahanje konjev,
  • se učili sodelovanja in socialnih veščin,
  • spoznali državno mejo,
  • zakurili čisto pravi ogenj,
  • spoznali stare pastirske igre …

Pod črto lahko potegnemo, da je bil naravoslovni tabor zelo uspešen in bodo učenci to dogodivščino ohranili za vedno v spominu. Prav vsi otroci so bili krasni! Tisti “zahtevnejši” so na taboru zacveteli, tisti “občutljivejši in nežni” so pridobili na svoji samozavesti, da zmorejo sami, da so že veliki in samostojni, tisti “tihi” so se nam odprli in postali glasni, tisti, ki ne zmorejo 45 minut sedeti na miru, so bili na taboru “neopaženi”, ker ni bilo treba sedeti na miru. In kot skupina, so se izjemno povezali, postali občutljivi za druge, pomagali so si, spodbujali so se. In to je namen tabora. Prav vsak posameznik je na tem taboru nekaj pridobil, tudi učiteljice.

Učiteljice Špela, Ana, Lara in Alenka

Post Comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost