horso by themepul

Opera za najmlajše

KULTURNI DAN: OPERA ZA NAJMLAJŠE

V torek, 21. 11. 2023, sta učence prve triade obiskala tenorist g. Klemen Torkar in sopranistka ga. Eva Černe Avbelj. Predstavila sta nam operno predstavo Rdeča kapica. Na zelo prikupen in zabaven način sta nam predstavila glavne značilnosti opere. Je pa bila pravljica malo drugačna, saj sta bila Rdeča kapica in volk prijatelja, a v njem je še vedno tlela želja po tem, da bi jo pohrustal. In veste kaj je bilo najbolj zanimivo? Rdeča kapica je imela v roki knjigo z naslovom Rdeča kapica. Ko je prišlo do dela pravljice, kjer volk poje Rdečo kapico, je Rdeča kapica knjigo zaprla in volk je v trenutku okamenel. In tako zaključek pravljice ni prav nič grozen.

Vsi smo v predstavi uživali, se veliko smejali in se nekaj novega naučili.

Špela Mehle

Post Comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost