horso by themepul

Ekskurzija na Dunaj

V soboto, 15. aprila, smo se odpravili na Dunaj. Pot smo začeli zgodaj, že ob petih zjutraj. Po dolgi vožnji smo najprej obiskali Prirodoslovni muzej, kjer smo si ogledali fosile, raznovrstne kamnine, okostja (tudi dinozavrov). Izvedeli smo veliko o nastanku Zemlje. Nato smo se sprehodili do središča mesta in si po ogled vzeli čas za kosilo. Sledila je vožnja do palače Schönbrunn, ki slovi po razkošni opremi in je eden najpomembnejših avstrijskih kulturnih spomenikov in obiskanih znamenitosti Dunaja. Krasijo jo vrtovi, ki odsevajo okus, zanimanja in duhovni svet habsburških vladarjev. Dvorec je bil od 18. stoletja do leta 1918 njihova poletna rezidenca. Poleg dvorca je tudi najstarejši živalski vrt na svetu, ki smo si ga tudi ogledali. V naš spomin so se vtisnili severna medveda, pande, pingvini, tiger in kozlički. Po končanem ogledu smo se polni novih doživetij in spoznanj vrnili na avtobus in v poznih večernih urah prispeli v Ljubljano.

Alja in Dunija, 9. b

Post Comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost