horso by themepul

Otroški parlament

V petek, 17. marca 2023, smo se predstavniki ljubljanskih šol zbrali v Mestni hiši na občinskem otroškem parlamentu. Ob 8.30 uri sta nas nagovorili organizatorka otroškega parlamenta Tanja Povšič in nekdanja podpredsednica otroškega parlamenta. Nato smo v dvorani mestnega sveta začeli razpravljati o podtemah teme duševno zdravje otrok in mladostnikov. Najprej smo 50 minut obravnavali podtemo vzroki za nastanek duševnih stisk pri otrocih in mladostnikih. Nato smo obravnavali podtemo reševanje stisk otrok in mladostnikov. Kasneje se nam je pridružil tudi nekdanji predsednik otroškega parlamenta. Tik pred malico nas je obiskal župan Ljubljane Zoran Jankovič, ki se je pošalil iz otoškega parlamenta, sledil pa je govor podžupana o tem, kako pomembno je duševno zdravje. Ob 10h smo imeli malico. Nato smo nadaljevali z razpravo o podtemi moji viri moči. Sledil je pogovor z gosti z NIJZ-ja ter govor gospe iz Ministrstva za šolstvo ter namestnika varuha človekovih pravic. Ugotovili smo, da so za duševne stiske v največji meri kriva socialna omrežja, oziroma vplivneži, da je duševne stiske najbolje reševati s pogovorom s psihologom, šolskim svetovalnim delavcem ali pa klicem na TOM telefon. Ugotovili smo tudi, da k boljšemu počutju pripomorejo šport, glasba in umetnost. Dan smo zaključili s potrjevanjem funkcionarjev otroškega parlamenta. Ob 13. uri smo se odpravili domov.

Post Comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost