Četrtošolci na Zavodu za transfuzijo Ljubljana

V sredo, 29. 3. 2023, so učenci 4. razredov imeli naravoslovni dan. Obiskali smo Zavod za transfuzijo Ljubljana in Reševalno postajo Ljubljana.

Na Zavodu za transfuzijo smo imeli zanimivo in poučno predstavitev pomena krvodajalstva za širšo skupnost. Videli smo prostore, kjer poteka odvzem krvi, pregledovanje in ločevanje krvi ter prostore za shranjevanje krvi. Dobili smo tudi kulije v obliki inekcij.

Na reševalni postaji smo spoznali vse o poklicu reševalca ter natančno pregledali in preizkusili aparature, ki v reševalnem vozilu rešujejo življenja. Seveda smo preizkusili tudi sireno in lučke!

Za zaključek dneva so se učenci na poti proti šoli igrali na igralih v parku ob Ljubljanici.

Naravoslovni dan je bil uspešno izveden. Prepričana sem, da smo zagotovo pridobili kakšnega bodočega krvodajalca in reševalca!

B. Menegalija

Post Comment