horso by themepul

Prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku

Praznovanje smo pričeli v torek, ko smo obiskali stanovalce v DSO Ljubljana Moste – Polje. Z recitacijami pesmi in literarnih odlomkov smo jih popeljali med besedo slovenskih književnikov: Ivan Sivec letos praznuje 70 let, pesnik Jože Snoj bi praznoval 90. rojstni dan. Spominjamo se 100-letnice rojstva pesnika Ivana Minattija, 120-letnice rojstva pesnika Srečka Kosovela, 140 let mineva od rojstva pisatelja Josipa Vandota in 180 let od rojstva pesnika Simona Gregorčiča. Nikita iz 7. razreda pa nam je doživeto predstavil alpinista, duhovnika in humanista Valentina Staniča – letos mineva 250 let od njegovega rojstva. Literarne utrinke so povezali učenci 4. a in 5. a s prepevanjem pod vodstvom Marije Tratnik Rupar ter Zala in Eva z glasbenimi točkami. 

V sredo so prireditev sooblikovali in ji prisluhnili najprej učenci predmetne stopnje, nato pa še razredne. Ravnateljica Nina Grum je podelila priznanja in pohvale za najlepši rokopis tistim učencem in učiteljem, ki so sodelovali na natečaju, ki je na šoli potekal ob Tednu pisanja z roko.

Post Comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost