horso by themepul

Tom potuje, otroke obiskuje

Akcija »TOM potuje, otroke obiskuje«

Zelo nas veseli, da je med 8. in 19. januarjem na naši šoli potekala akcija »TOM potuje, otroke obiskuje«. Na našo šolo je namreč pripotoval Tomov nahrbtnik, ki je v tem času gostoval na razrednih urah učencev od četrtega do devetega razreda. Učenci so se seznanili in ozavestili pomen pogovora. Z akcijo smo spodbudili tako otroke ter mladostnike, da o težavah spregovorijo oz. poiščejo pomoč. Pomembno je, da jim pokažemo, da niso sami s svojimi stiskami, mislimi in občutki, odrasli smo jim na voljo.

Želimo si, da so učenci pridobili koristne informacije, da se je v njih prebudilo tudi več sočutja in da bodo iskali priložnosti, da bodo znali prisluhniti in priskočiti komu na pomoč. Namen akcije ni samo informiranje učencev, vendar tudi odlična priložnost vzpostavitve varnega okolja, kjer se učenci čutijo slišane in lahko zaupajo svoje težave in izzive, s katerimi se spopadajo. Skozi delavnico so učenci pridobili izkušnjo, kako pomemben je pogovor ter sporočilo, da smo jim na šoli na voljo, da se lahko obrnejo na nas, učitelje ter ostale svetovalne-pedagoške delavce.

Mojca Strmšek

Dostopnost