NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA – OBVESTILO

NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA 2023

Obvestilo za učence 6.a in 6.b ter 9.a in 9.b razreda za preverjanje NPZ.

Na dan pisanja pridejo učenci v šolo ob 8:10. Pred garderobnimi omaricami se preobujejo v šolske copate in v jedilnici mirno počakajo na učitelje.

Po skupinah, ki so nalepljene na vratih učilnice, se razporedijo v razrede.

Preizkuse pišejo od 8:30 – 9:30.

UČENCI, BODITE TOČNI!

Časovnica pisanja NPZ

danpredmetDovoljeni pripomočki
4. 5. 2023SLOVENŠČINAModro ali črno pisalo
8. 5. 2023MATEMATIKAModro ali črno pisalo, navadni svinčnik, geotrikotnik, šestilo, ravnilo, radirka, šilček. Žepno računalo NI dovoljeno.
10. 5. 2023ANGLEŠČINAModro ali črno pisalo

danpredmetDovoljeni pripomočki
4. 5. 2023SLOVENŠČINAModro ali črno pisalo
10. 5. 2023GLASBENA UMETNOSTModro ali črno pisalo

Pri pisanju NPZ ni dovoljena uporaba pisala, ki deluje po principu piši-briši in vsebuje gel, občutljiv na toploto, zaradi česar se spreminja vidnost besedila do te mere, da lahko v celoti »izgine« iz preizkusa. Učenci med pisanjem NPZ ne smejo imeti pri sebi mobitelov in ročnih ur.

Učenci 7. in 8. razredov ta dan v šolo pridejo v šolo ob 8:20. Pouk bo potekal po urniku, začetek je s 1. šolsko uro (ta dan učenci nimajo predur). 1. šolska ura bo podaljšana za 15 minut (8:30 – 9:30).

Učitelji, ki imate pouk 1. šolsko uro, bodite v učilnici že ob 8:20.

Učenci razredne stopnje (1. – 5. razred) imajo pouk po urniku.

Ljubljana, 24. april 2023

Nina Grum, ravnateljica