horso by themepul

Arboretum Volčji Potok

V torek, 25.10.2022, so imeli učenci šestega razreda naravoslovni dan v arboretumu Volčji Potok. Učiteljice CŠOD so jih naučile izdelati herbarij.

Vsak učenec je dobil mapo, v katero bo med šolskim letom vlagal posušene drevesne liste, ki jih bo sam nabiral. Pod vodstvom učiteljic so se učenci sprehodili po parku in že tam nabrali nekaj listov ter spoznali značilnosti nekaterih dreves.

Po končanem programu so se učenci sprehodili po parku in si ogledali različne razstave. Cel park je okrašen v stilu prihajajoče noči čarovnic. Z dreves visijo duhovi, ob bučah plešejo čarovnice, po bučah plezajo pajki.

Seveda ni šlo brez ogleda dinozavrov ter sproščanja energije na otroških igralih.

Dan je bil poučen in zanimiv, kljub oblačnemu vremenu pa so učenci uživali v čudovitih jesenskih barvah dreves.

Nada Perovšek

Dostopnost