horso by themepul

Obisk RTV Slovenija

V petek, 20. maja, smo se z izbirnim predmetom ‘mediji in televizija’ odpravili do RTV-ja. Ko smo prispeli, so nas lepo sprejeli. Peljali so nas na ogled hiše. Razgledovali smo se po stavbi in prispeli do studia za ličenje in frizure. Razkazali so nam najpomembnejše prostore in studie. Videli smo delavnico, v kateri so stroji in materiali za izdelovanje pripomočkov pri snemanju. Te pripomočke nato shranjujejo v skladišču, dokler jih ne uporabijo. Navdušili so nas možgani za snemanje Malih sivih celic. Videli smo prostor, v katerem snemajo dnevnik. Ogledali smo si tudi studio, v katerem snemajo Infodrom. Studio za Infodrom ima ”blue screen”, ki ga uporabljamo za virtualna ozadja. Če snemajo prispevke na ”blue screen”, voditelj ne sme nositi modrih oblačil. Obstaja tudi ”green screen”. Opazovali smo snemanje Infodroma. V studiu je bilo več kamer ter boben. Boben se uporablja za to, da voditelji lahko sledijo scenariju. Na koncu snemanja so nas obvestili, da bomo na televiziji. Stekli smo na oder, gledalcem zaželeli prijeten konec tedna in pomahali v kamero.

Poslovili smo se od vseh zaposlenih, ki smo jih tisti dan spoznali in se odpravili nazaj v šolo.    

Tara in Linda, 7. b

Dostopnost