horso by themepul

Obvestilo – Izjeme od karantene na domu (veljavno od 19. 1. 2022)

Spoštovani starši,

posredujemo vam povzetek Odloka o izjemah od karantene na domu po visoko tveganem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni COVID-19, ki pričnejo veljati z današnjim dnem, 19. 1. 2022:

  • V primeru, ko je potrjen en primer okužbe s PCR v oddelku, učenci ne gredo v karanteno, ampak se morajo v obdobju sedmih dni od visokorizičnega stika vsakodnevno samotestirati v šoli, zato da spremljamo širitev okužbe. Če bo prišlo do tega, vas bomo o tem obvestili.
  • V karanteno gredo učenci takrat, kadar je v posameznem oddelku potrjena okužba pri več kot 30 odstotkih učencev v roku 14 dni.
  • Učencem ni treba opravljati, NIJZ pa priporoča, vsakodnevnega samotestiranja namesto napotitve v karanteno, če izpolnjujejo izjeme od karantene: to pomeni, da so preboleli COVID-19 in je od pozitivnega rezultata testa PCR minilo manj kot 45 dni ali pa so preboleli COVID-19 in bili ustrezno cepljeni ali 
  • predložijo dokazilo o negativnem rezultatu testa HAG, ki ni starejši od 24 ur od odvzema brisa.

S spremembo odloka učencem pripada 20 testov HAG za samotestiranje na mesec in ne 15, kot je veljalo doslej.

Protokol samotestiranja (dopolnitev)

Z lepimi pozdravi

vodstvo šole

Dostopnost