horso by themepul

2. april – mednarodni dan knjig za otroke

Od leta 1967 vsako leto 2. aprila – na rojstni dan pravljičarja Hansa Christiana Andersena – praznujemo mednarodni dan knjig za otroke in mladino. Katere Andersenove pravljice poznate? Morda imate zbirko njegovih pravljic doma ali pa ga poznate tudi preko risank. Katera je vaša najljubša Andersenova pravljica? Zapišite njen naslov v padlet.

Ob današnjem prazniku vas vabimo k branju poslanice, ki jo je letos napisala ameriška pesnica Margarita Engle.

Vabimo vas, da si na spletni strani Društva slovenskih pisateljev ogledate kratke filmske portrete nekaterih slovenskih književnih ustvarjalcev. Povezava: https://drustvo-dsp.si/premiera-filmskih-portretov-ob-mednarodnem-dnevu-knjig-za-otroke/

Nagovor pesnika Marka Kravosa, predsednika društva Bralna značka na Berimo otroške knjige, da se bodo zgladile gube na čelu starega sveta – YouTube.

Dostopnost