horso by themepul

Ekskurzija v Salzburg

V soboto, 18. maja 2024, je 30 učencev skupaj z učenci OŠ Zalog obiskalo Salzburg. Naš prvi ogled je bil že v predmestju, kjer stoji Hangar 7, ki hrani zgodovinsko letalsko floto Flying Bulls, zbirko dirkalnikov Formule 1, motorje, modele itd. Hangar-7 je tudi prostor za umetniške razstave. Sledil je ogled mesta, sprehodili smo se in si ogledali glavne znamenitosti ter si nato privoščili tudi odmor za težko pričakovano kosilo in nakupe. 🙂 Pot nas je v popoldnevu vodila do rudnika soli v Halleinu. Pred vstopom v rudnik smo se oblekli v bela rudarska oblačila, v notranjost rudnika smo se popeljali z rudarskim vozičkom in se nato sprehodili po rovih. Posebno doživetje je bil spust po dveh drčah, kakršne so v preteklosti uporabljali tudi rudarji za prehod v nižji nivo rudnika. Več o vtisih učencev pa boste izvedeli v majskem Vrtiljaku meseca.

Marta Gorjup

Post Comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost