horso by themepul

Erasmus+ Švedska

V tednu med 18. in 22. marcem 2024 smo kot ekipa treh učiteljev razredne stopnje in svetovalno službo Osnovne šole Karla Destovnika – Kajuha sodelovali v Erasmusovem programu »Sledenje na delovnem mestu« (program Evropske unije, ki spodbuja mednarodno sodelovanje na področju izobraževanja) v švedski osnovni šoli in vrtcu Vittra Rösjötorp International, ki ju vodi Slovenka Lea Colner. Opazovali smo učitelje in otroke pri delu ter spoznavali njihove preproste a hkrati izvirne dnevne aktivnosti. Bili smo presenečeni nad sproščenostjo in manjšo obremenjenostjo otrok. Pridobili smo enkratno izkušnjo tamkajšnjega šolskega sistema ter vpogled v njihovo delovanje na področju izobraževanja in trajnosti ter njihovo prakso vpeljevanja vrednot v medsebojne odnose. Med njimi se namreč čuti izjemna povezanost, enotnost in spoštovanje. Polni novih vtisov smo se vrnili v našo šolo, kamor bomo lahko kljub drugačnemu sistemu vpeljali kakšen primer dobre prakse.

Anja Valerija Jalšovec, Ana Terzić, Jerneja Preložnik, Polona Markovič, Jakob Kranjčan

Na fotografiji: ravnateljica šole in vrtca Lea Colner z mentorico projekta in udeleženci (OŠ Gradec, OŠ KDK in OŠ Ob Rinži).

Dostopnost