horso by themepul

7. razred – Tehniški dan: Muzej premogovništva Velenje

V petek, 17. 2. 2023, smo se sedmi razredi odpravili na dan dejavnosti v Velenje. Tam smo si ogledali življenje rudarjev in njihovo delo. Z vodičem smo se odpravili v del rudnika, ki je zdaj muzej. Tam nam je povedal veliko zanimivih stvari. Prederite si nekaj vtisov.

“Če bi ta dan opisala z eno besedo, bi rekla: “Zanimivo.” Zelo mi je bilo všeč, ko smo šli kar 150 m pod zemljo, saj sem videla, kako so ljudje včasih delali v rudniku. Poslušali smo tudi zgodbe, ki so bile res zanimive. Na koncu pa smo se šli sprehajat okoli Velenjskega jezera. Najbolj pa se mi je vtisnilo v spomin, ko smo šli pod zemljo in pa, ko smo se peljali z vlakcem pod zemljo”. Maša

“Najboljše pri muzeju mi je bilo, ko smo se peljali z dvigalom, ker je bilo vse temno in vsi so kričali. Tudi vožnja z vlakcem po predorih je bila zelo razburljiva. Bila mi je všeč tudi knapovska malica (hot dog, a namesto hrenovke je bila kranjska klobasa). Všeč mi je bila tudi ploščad, ki se je tresla, saj naj bi bil tam potres.” Brin

“Bilo mi je zanimivo. Ko smo prišli v muzej, smo si pogledali njihove stare obleke, ki so bile obešene na stropu. Po tem smo si ogledali stare umivalnike. Nato smo se odpravili v rudnik. Sprehajali smo se po potkah. Tam so bile lutke. Ko so začele govoriti, smo se prestrašili in začeli pričati. Na koncu smo dobili rudarsko malico. Po malici nas je čakala predstavitev in stari vlakec, s katerim smo se zelo hitro peljali. Imela sem se zelo lepo.” ER

“V muzeju mi je bilo zelo všeč. Ko smo se z dvigalom spuščali navzdol, je bilo zelo napeto in strašljivo. Vodič je dobro razložil, kako je bilo v tistih časih. Najbolj pa so mi bili všeč prizori rušenja in vožnja z vlakom. Z veseljem bi to potovanje že enkrat ponovila.” Zoja

Post Comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost