Pomoč ukrajinskim beguncem

Dragi  učenci, spoštovani starši in sodelavci!

Na sto tisoče Ukrajincev v strahu zapušča svoje domove zaradi vojne. Tudi če bi lahko v tem trenutku zaustavili nerazumnost in morijo, so rane pregloboke in zločini za vedno storjeni.

Prav je, da pomagamo po svojih močeh. Povezali se bomo z Rdečim križem Slovenije in jim predali zbrana sredstva. Prvenstveno se bomo osredotočili na materialno pomoč. Če bi želeli donirati tudi finančna sredstva si več o tem preberite na povezavi – tukaj.

Na šoli organiziramo akcijo zbiranja materialne pomoči. Za ta namen bodo pri vhodu v šolo nameščene škatle, v katere lahko oddate prineseno.

Če želite pomagati, vas trenutno prosimo za:

higienske pripomočke (mila, vlažilne robčke, plenice, damske vložke …),

– komplete prve pomoči in material za prvo pomoč ,

– prehranske izdelke (z daljšim rokom trajanja, vsaj pol leta pred iztekom roka uporabe).

Prosimo vas, da donirate le pomoč iz seznama, saj bo tako zbrana pomoč odgovarjala na potrebe ljudi v stiski in se ne bo po nepotrebnem kopičila v skladiščih.

Materialna pomoč bo namenjena beguncem, ki bodo prišli v Slovenijo del te pa bo Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje dostavila na zbirne lokacije, ki jih je s sosednjimi državami Ukrajine že uskladila Evropska komisija.

Alenka Plevnik, mentorica prve pomoči