horso by themepul

Srčna pisma ob svetovnem dnevu redkih bolezni

28. februarja obeležujemo svetovni dan redkih bolezni. Redke bolezni so kronične, napredujoče, povzročajo okvare in so pogosto ogrožajo bolnikovo življenje. Večinoma so neozdravljive in doživljenjske.

Na pobudo Društva Viljem Julijan, ki si prizadeva ozaveščati o redkih boleznih ter nudi pomoč in podporo otrokom z redkimi boleznimi in njihovim družinam, smo se tudi letos odzvali na vabilo k pisanju Srčnih pisem. Že v tednu pred počitnicami, so učenci na različne načine napisali sporočila spodbude in podpore otokom, ki imajo redke bolezni. Pisma bomo poslali na Društvo, ki jih bo predalo malim junakom. Namen pisanja pisem je otrokom in njihovim staršem poslati sporočilo podpore, ob tem pa tudi spodbujanje empatije in ne nazadnje razmislek o vrednoti zdravja.

M. Gorjup

Dostopnost