horso by themepul

V znamenju praznikov

Božiček

Ko zima prihaja

in sonce zahaja,

vemo, da bo zima sneg imela,

da bo pokrajina vsa bela.

Naš Božiček je dober mož,

daril ima poln koš.

Jeleni vodijo njegove sani

v dolge zimske dni.

Ima pa tudi škratke,

ki znajo peči dobre čokoladke.

                                                             Aldina, 7. a

SLOVENIJA, MOJA DOMOVINA  (skozi oči športnice)

Republika Slovenija je nastala leta 1991 z osamosvojitvijo od Republike Jugoslavije. 26. decembra obeležujemo dan samostojnosti in enotnosti. Od leta 2007 smo polnopravna članica EU. Naša domovina ima čudovite gore, jame, gozdove, jezera, reke, slapove, jase in sinje modro morje.

Slovenija ima poleg čudovitih pokrajin tudi številne športnike, ki se ukvarjajo s timskimi, z individualnimi in ekstremnimi športi. Naši vrhunski športniki imajo tudi veliko uspehov in dosežkov na svetovnem, olimpijskem in evropskem nivoju. Naši najboljši športniki so zagotovo zaslužni za prepoznavnost naše domovine v svetu. Blestimo v košarki (Luka Dončić, Goran Dragić …), odbojki (Tine Urnaut, Klemen Čebulj …), smučanju ( Tina Maze, Ilka Štuhec …), kolesarjenju (Primož Roglič,Tadej Pogačar), plezanju (Janja Garnbret), motokrosu (Tim Gajser) in še v mnogih drugih športih.

 Glede na našo geografsko majhnost menim, da v naši domovini Sloveniji živi narod s športnim duhom. To je meni kot športnici v ponos.

                                                                        Ivona, 7. b

Evelina, 7. a
Adelisa, 7. a
Lana, 7. a
Dostopnost