horso by themepul

Tehniški dan 5. razreda v Hiši eksperimentov

1. oktobra 2020, so imeli učenci petih razredov naravoslovni dan. Obiskali smo hišo eksperimentov, kjer smo preizkusili različne dejavnosti in eksperimente. V hiši je razstavljenih več kot 50 poskusov različnih tematik. Učenci so se zelo zabavali in jim je po njihovih besedah prehitro minilo. Nekaj poskusov je opisanih tudi na njihovi spletni strani www.he.si in jih lahko skupaj z otroki preizkusite tudi doma.

»Všeč mi je bilo, da smo se lahko pogovarjali preko satelitov, ki so bili vsak na svoji strani.«

»Bil je nek krog, nekdo je bil na enem koncu, drug pa na drugem. Govoril si vanj, na drugem koncu pa se je slišalo. Bilo je super!«

»V hiši eksperimentov mi je bila najbolj všeč lesena miza z luknjami, iz katere so se dvignili žeblji.«

»Kaj naj napišem, vse je bilo zanimivo.« J

Dostopnost