horso by themepul

Ljudska glasbila sveta

G. Darko Korošec že več let ročno izdeluje slovenska ljudska glasbila in glasbila drugih ljudstev sveta. Učencem 1. triletja je predstavil njegovo delo. Spoznavali smo različna nenavadna glasbila in njihove zvoke. Prav zanimivo jih je bilo slišati – le kako se oglašajo?!

Z ljudskimi glasbili smo uprizorili tudi nevihto.
Terapija z ljudskimi glasbili.

Spremljal ga je tudi kuža Tuti, ki mu zvoki ljudskih glasbil nikakor niso tuji. Učenci so z Darkovimi navodili in demonstracijo svoje ljudsko glasbilo tudi izdelali v trajen spomin. Nastale so čudovite glinene ropotuljice z bobenčkom.

Kuža Tuti pazi na ljudska glasbila.
Izdelovanje nam je šlo odlično od rok. Pravi mojstri smo bili.
Zdaj pa le lahko zaigramo.
Hvala za pomoč, Tuti.

Ključne besede: ljudska glasbila, glinene ropotuljice, ročno delo, kulturni dan

Zapisala Polona Ucman

Dostopnost