Spremembe izvajanja ukrepov – COVID – 19

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da so z dnem 19. 2. 2022  na podlagi pravnih aktov ukinjene karantene v primeru visoko tveganih kontaktov z osebo, ki je zbolela za Covid-19, z dnem 21. 2. 2022  pa skladno z objavo Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo Covid-19, prihaja še  do dodatnih sprememb in sicer:

• na področju vzgoje in izobraževanja se opušča ugotavljanje izpolnjevanja pogoja (PCT) preboleli, cepljeni in testirani,
  • ukinja se samotestiranje s testi HAG za samotestiranje v šolah, tako za učence kot za zaposlene.

Še naprej pa ostajajo v veljavi sledeči ukrepi:

• ohranjanje varnostne razdalje med osebami,
  • higienski ukrepi (umivanje rok, razkuževanje prostorov, zračenje prostorov, razkuževanje rok ob vstopu v šolo),
  • uporaba ustrezne zaščitne maske za vse učence od dopolnjenega 6. leta starosti dalje, v vseh prostorih šole (razen pri predmetu šport) in za enako za vse zaposlene.

Veselimo se ponovnega snidenja v šolskih klopeh.